7 ważnych kwestii przy wynajmowaniu auta do ślubu we Wrocławiu

Przed wyborem samochodu na ślub warto rozważyć 7 ważnych kwestii. W tym celu przygotowaliśmy krótki plan, który ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

1. Wybór rodzaju samochodu na ślub - Przemyśl, jaki rodzaj samochodu chcesz wybrać na uroczystość ślubną, czy to ma być nowoczesny czy zabytkowy pojazd. Warto porozmawiać z rodzicami i poprosić o ich zdanie, ponieważ wybór samochodu ma znaczenie jako symbol jakości i prestiżu, który ma reprezentować para młoda.

2. Wybór marki samochodu do ślubu - Duży wybór dotyczy głównie nowoczesnych samochodów wysokiej klasy marek. Największą popularnością cieszą się marki takie jak: BMW, Audi, Mercedes, Lexus, Rolls Royce, Hummer i różnego rodzaju limuzyny. Osoby, które decydują się na starsze samochody, wybierają spośród takich marek jak: Daimler, BMW, Mercedes, Dodge, Volvo, Jaguar, Renault, Volkswagen Cabrio.

3. Kolor ślubnego samochodu - Często wybierane kolory dla samochodu ślubnego to czarny i biały, a także srebrny. Przy wyborze koloru warto pamiętać o innych elementach dekoracji, np. o kwiatach. Białe kwiaty mogą nie pasować, jeśli samochód ma biały kolor.

4. Przegląd ofert - przed podjęciem decyzji o wyborze samochodu do ślubu, warto przeszukać różne oferty firm i prywatnych osób, oferujących wynajem samochodów. Należy dokładnie zapoznać się z każdą ofertą, zrobić listę tych, które najlepiej spełniają wymagania i porównać je między sobą. Możecie zadawać kandydatom na wynajem samochodu co najmniej trzy podstawowe pytania, takie jak: dostępność terminu wynajmu (może się okazać, że samochód jest już zarezerwowany), koszt wynajmu oraz możliwość spotkania się, aby obejrzeć samochód na żywo.

5. Porównanie cen samochodów na ślub - Na rynku wypożyczalni samochodów do ślubu dominują dwa modele cenowe. W modelu A płacimy za każdą godzinę wynajmu auta, zazwyczaj z minimum 3 godzinami. Taka opcja będzie opłacalna, jeśli planujecie jedynie uroczystość ślubną w kościele, bez weselnego przyjęcia. W takim przypadku wynajem auta i płacenie tylko za niezbędne godziny wynajmu będzie bardziej korzystne. Model B to stała opłata za całość usługi, niezależnie od ilości godzin, co jest korzystne, gdy ceremonia odbywa się w oddalonym miejscu od sali weselnej i trwa długo.

6. Obejrzenie auta i rodzaj dekoracji - Warto umówić się z wynajmującym na spotkanie przed dniem ślubu, aby obejrzeć auto oraz omówić szczegóły dotyczące dekoracji. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań kilka miesięcy wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Pierwszym powodem, dla którego warto umówić się na obejrzenie samochodu, są efekty wizualne, ale drugi jest równie ważny - umożliwia on sprawdzenie, jak wygodne jest wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Ponadto, spotkanie z właścicielem pozwala nam ocenić, czy jest godny zaufania. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na punktualność i odpowiedzialność wynajmującego, ponieważ nie chcemy, aby spóźnił się w dniu ślubu, niezależnie od okoliczności czy wymówek. Możliwość spotkania się z kierowcą to dobry moment, aby ustalić rodzaj dekoracji samochodu. Dzięki doświadczeniu kierowcy, jego rady mogą okazać się bardzo przydatne. Kierowca może również polecić profesjonalną kwiaciarnię, która zajmuje się dekoracją samochodów na tę okazję.

7. Wręczenie i zaliczka dla właściciela samochodu - Po omówieniu szczegółów dotyczących wynajmu samochodu ślubnego, konieczne jest dokonanie wpłaty zaliczki. Zwykle właściciele aut oczekują, że zostanie zapłacona gotówką połowa całkowitej kwoty za usługę. Resztę płatności dokonuje się w dniu ślubu, na przykład podczas przejazdu z kościoła do sali weselnej. Niektórzy wynajmujący podpisują również krótką umowę, aby nowożeńcy mieli pewność, że samochód będzie dla nich dostępny w tak ważnym dniu.