Na co zwrócić uwagę wybierając auto na ślub?

Jeśli nadchodzi czas wynajęcia samochodu na ślub, a Ty nie wiesz, jak się do tego zabrać, nie martw się! Bez względu na to, czy masz już jasny pomysł na to, jak powinien wyglądać samochód, czy dopiero zaczynasz poszukiwania odpowiedniego modelu, kilka wskazówek pomoże Ci znaleźć wymarzone auto i skorzystać z najlepszej oferty, dostosowanej do Twoich potrzeb.

Pierwszym krokiem w wynajęciu idealnego samochodu na ślub jest przejrzenie dostępnych ofert wynajmu na rynku. Skup się na tych ofertach, które są dostępne w najbliższej okolicy, np. w województwie, gdzie organizujesz uroczystość. W ten sposób unikniesz wysokich kosztów wynajmu i transportu samochodu na miejsce. Ponadto, warto przejrzeć różne modele pojazdów, ponieważ wybór jest naprawdę ogromny.

Możesz wybrać wiele rodzajów pojazdów do swojego ślubu, takich jak limuzyna, kabriolet, samochód zabytkowy, nowoczesny model samochodu, luksusowy hummer, a nawet dorożkę, bryczkę lub karocę. Oferta przewoźników jest imponująca i zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających Młodych. Kiedy już zdecydujesz się na konkretny środek transportu, pozostaje Ci skupić się na kolejnych krokach wynajmu.

Zawsze istnieje ryzyko, że uroczystość lub jej część potrwa dłużej niż zakładałeś, a samochód będzie potrzebny dodatkową godzinę lub dwie. Dopiero gdy wszystkie warunki zgadzają się z ofertą i w pełni Ci odpowiadają, możesz podpisać umowę. Powinna być sporządzona w dwóch egzemplarzach, jednym dla Ciebie i drugim dla wynajmującego.

Przed wynajęciem samochodu na ślub, upewnij się, że posiada on ważne ubezpieczenie oraz opłacone OC. Warto również wynająć samochód z kierowcą. Czasami Pan Młody chce prowadzić samochód, szczególnie jeśli bardzo mu się podoba. Jednak, nie jest to dobry pomysł. Stres i rozproszenie nie sprzyjają koncentracji za kierownicą, a wiadomo, że często towarzyszą one Parze Młodej w dniu ślubu i mogą przyczynić się do nieprzyjemnych zdarzeń.

Na końcu warto ustalić plan awaryjny. Samochód może czasami odmówić posłuszeństwa, zwłaszcza jeśli decydujesz się na wynajem auta zabytkowego. Oczywiście, taka sytuacja rzadko ma miejsce, ale warto w razie czego mieć plan, jak go zastąpić. Może ktoś z rodziny ma auto, które Ci się podoba? Na wszelki wypadek warto ustalić z nim szczegóły i być w kontakcie.