Czy warto zastanowić się nad wypożyczeniem auta do ślubu?

Organizacja ślubu i wesela wymaga załatwienia wielu kwestii, w tym wyboru odpowiedniego samochodu i ustalenia źródła jego pozyskania.

Istnieje kilka opcji wyboru samochodu do ślubu. Można wybrać limuzynę, samochód zabytkowy, karocę, bryczkę lub nowoczesny, luksusowy lub sportowy pojazd. Czasami para młoda decyduje się jechać własnym autem lub pożyczyć od bliskich lub znajomych, ale większość preferuje wynajem samochodu na ślub.

Trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni dobór auta do ślubu, który będzie odpowiadał parze młodej, ich potrzebom oraz stylowi uroczystości. Na przykład, wybór 9-metrowej limuzyny nie będzie odpowiedni dla ślubu i wesela w rustykalnym stylu.

Nie każda para będzie zainteresowana jazdą bryczką lub dorożką, a samochód zabytkowy może być zbyt mały (starsze modele mają zwykle ciasne wnętrza, co utrudnia wsiadanie osobom o większym wzroście lub pannie młodej w dużej sukience) oraz brakować w nim klimatyzacji. Z kolei nie zawsze sportowy samochód będzie odpowiedni dla danej pary młodej. Można wybrać luksusowe auto z wyższej półki jako kompromis, które będzie pasować praktycznie do każdej uroczystości.

Jest oczywiste, że limuzyny i samochody retro są wynajmowane na śluby przez osoby prywatne lub firmy, które je posiadają i udostępniają specjalnie na taką okazję. Ale co z samochodami luksusowych marek? Wiele osób je posiada, ale nie zawsze jest możliwość ich wypożyczenia. Czasami nawet nie warto na to liczyć ze względu na różne okoliczności.

Jest wiele wypożyczalni, które oferują luksusowe samochody idealne na ślub, więc lepiej podpisać umowę z firmą niż polegać na osobach prywatnych. Nie można przecież przewidzieć, czy ktoś z bliskich będzie miał odpowiedni pojazd za pół roku w dniu ślubu. Poza tym, różne wypadki się zdarzają, więc lepiej zaufać profesjonalnej firmie, która zadba o bezpieczeństwo i komfort transportu.

Samochody retro to starsze pojazdy, które mogą ulegać awariom. Wynajmując je od prywatnej osoby, nie ma gwarancji, że będą one w dobrym stanie w dniu ślubu. W przypadku wypożyczalni samochodowych istnieje pewność, że będzie dostępne inne auto, jeśli wybrane zostanie uszkodzone. Niemniej warto zawsze sprawdzić, jakie są zasady wynajmu wypożyczalni aut na ślub.

Najważniejsze, aby pamiętać o dokonaniu rezerwacji wybranego pojazdu z wypożyczalni aut oraz określeniu w umowie, jaki samochód zastępczy jest dopuszczalny. Dzięki temu można mieć pewność, że wymarzone auto będzie dostępne w dniu ślubu, a w przypadku jakichkolwiek problemów będzie opcja awaryjna, czyli równie luksusowy model zamiast małego miejskiego auta.

Podpisanie umowy i wniesienie zaliczki z korzyścią wiąże się nie tylko dla wypożyczalni, ale przede wszystkim dla pary młodej. Dzięki temu mają pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z ustaleniami i nie będzie żadnych niespodzianek w dniu ślubu.

Dodatkowo, wynajmując samochód w wypożyczalni, otrzymuje się pojazd umyty. Czasami może być dodatkowo udekorowany, posiadać napis "Para Młoda", ale to nie wszystko. Bardzo często istnieje możliwość wynajęcia samochodu na ślub z kierowcą. Nie trzeba się wtedy martwić, kto będzie prowadził samochód. Kierowcy są ubrani elegancko, co dodaje uroku całej uroczystości.