Jak znaleźć odpowiedni samochód na ślub?

Podczas wejścia na nową drogę życia, wielu z nas pragnie zrobić coś niezwykłego, co na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Niektórzy decydują się na wybór sportowego lub prestiżowego samochodu, którym przyjeżdżają na swój ślub i wjeżdżają na posesję domu weselnego. Dlaczego? Ponieważ samochody ślubne zazwyczaj robią duże wrażenie na rodzinie, która może nigdy wcześniej nie miała okazji zobaczyć tak luksusowego modelu jak Mercedes, Audi lub BMW. Mimo że wiele par nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi, często żałują swojego wyboru, gdyż zdjęcia ślubne nie są w pełni satysfakcjonujące.

Można rozważyć zupełnie inną opcję, która z pewnością zaskoczy najbliższych. Polega ona na wynajęciu zabytkowego auta vintage, które może być wykorzystane nie tylko do jazdy do kościoła, ale także do oryginalnej sesji zdjęciowej w stylu lat 40-tych, 50-tych lub 60-tych. W Polsce jest wielu pasjonatów, którzy posiadają takie pojazdy, więc warto zastanowić się nad możliwościami zrealizowania tego pomysłu. Czy jest to kosztowne i skomplikowane rozwiązanie?

Może być trudniej i drożej wynająć zabytkowe auto niż w przypadku klasycznych opcji. Dzieje się tak, ponieważ takie pojazdy podlegają bardzo szczegółowej kontroli ze strony konserwatorów zabytków. Samochody zabytkowe z żółtymi tablicami rejestracyjnymi są poddawane regularnym przeglądom, a jedno uszkodzenie może spowodować problemy dla właściciela.

Aby przewieźć parę narzeczonych na ślub lub wynająć im samochód do sesji zdjęciowej, należy dokładnie zgłosić taką czynność do odpowiednich instytucji. To właśnie dlatego, zabytkowe samochody zwykle transportuje się na lawetach. Wynajem zabytkowych i starannie odrestaurowanych samochodów jest bardzo kosztowny.

Można uniknąć kłopotów związanymi z papierkową robotą i wynajęciem zabytkowego samochodu poprzez znalezienie osoby, która dysponuje pojazdem, który nie jest zarejestrowany jako zabytek. Alternatywą są także repliki, które wyglądają podobnie do oryginału, ale ich ceny są znacznie niższe.

Samochody z lat 70-tych, mimo że nie są już uważane za zabytkowe, cieszą się dużą popularnością wśród miłośników motoryzacji. Szerokie i potężne wozy, takie jak Ford Mustang, Dodge Challenger czy Chevrolet Impala z pewnością zrobią niesamowite wrażenie na gościach. Jeśli zostaną odrestaurowane lub poddane tuningowi, będą jeszcze bardziej efektowne. Szczególnie, gdy wjedziecie nimi na teren kościoła, wykorzystując hydrauliczne zawieszenie do podskakiwania na przednich kołach lub nawet uniesienia jednego z nich w górę.

W Polsce istnieje wiele firm i osób prywatnych, które posiadają samochody zabytkowe w stylu vintage. Znalezienie takiego pojazdu do wynajęcia na sesję ślubną lub na przyjazd powinno być więc łatwe.