Auto do ślubu na wynajem

Zazwyczaj między domem pana młodego i panny młodej, a miejscem, w którym odbędzie się ceremonia zaślubin, jak również między miejscem ceremonii a miejscem, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne, jest znaczna odległość. Często sale weselne znajdują się na obrzeżach miasta lub poza jego granicami. Dlatego niezależnie od charakteru wesela, potrzebne będzie wygodne i bezpieczne auto do przemieszczenia się między poszczególnymi miejscami.

Zastosowanie starych samochodów do ślubu jest dobrym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie styl retro i vintage. Jeśli motywem przewodnim Waszego wesela będą lata 20., 30., 40., 50., 60., 70. lub 80. XX wieku, to zabytkowy samochód będzie idealnym dodatkiem do całej oprawy. Jednak ważne jest, aby pojazd rzeczywiście odpowiadał wybranej przez Was epoce historycznej.

Nie należy zapominać o tym, że starszy samochód do ślubu, ze względu na swój wiek, może wymagać transportu na lawecie. Chociaż nie jest to standardowe rozwiązanie, trzeba wziąć to pod uwagę, szczególnie jeśli wybrany przez Państwa pojazd do ślubu ma do pokonania dłuższą trasę, co może być dla niego trudne. Zwykle zabytkowe samochody do ślubu są wynajmowane wraz z doświadczonym kierowcą, który umie obsługiwać taki pojazd.

Jeśli retro samochody nie przypadły Wam do gustu, to istnieje wiele klasycznych modeli, które doskonale pasują do eleganckiego i ponadczasowego stylu wesela. Na przykład, samochód do ślubu Mustang jest doskonałym wyborem. Mustang to ikona motoryzacji na całym świecie i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylu glamour i nowoczesnego designu. Inne popularne marki samochodów do ślubu to BMW, Audi i Mercedes.

Biały samochód do ślubu jest najbardziej klasycznym i popularnym wyborem dla par młodych. Zwykle kojarzy się on z bielą, co idealnie pasuje do takiej doniosłej okazji. Jeśli jednak chcecie wyróżnić się z tłumu i zaryzykować kolorystyczny eksperyment, możecie postawić na złoty samochód do ślubu. Pamiętajcie jednak, że w takim przypadku lepiej zrezygnować z przesadzonych ozdób, ponieważ samo auto jest już bardzo wystawne. Możecie także wybrać zieleń lub różne odcienie żółtego, które również będą oryginalnym wyborem. Czerwone auto do ślubu także cieszy się dużą popularnością.

Przy dekorowaniu pojazdu do ślubu należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor samochodu, ale także motyw przewodni wesela, jeśli taki został wybrany. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście udekorowanie białego samochodu do ślubu, ponieważ biel dobrze pasuje praktycznie do każdego koloru. Podobnie jest w przypadku czarnego auta do ślubu, które poza białymi samochodami jest jednym z najpopularniejszych wyborów.

Samochód sportowy jako pojazd do ślubu to doskonała propozycja dla miłośników motoryzacji. Wynajem takiego auta może być świetną okazją do przetestowania modelu, który interesuje młodą parę. Taki samochód będzie odpowiedni niezależnie od stylu organizowanego przyjęcia. W przypadku letniego wesela świetnie sprawdzi się model cabrio, który już sam w sobie ma nowoczesny i przyciągający uwagę wygląd, dlatego nie będzie wymagał dodatkowych dekoracji.

Podczas planowania wynajmu samochodu do ślubu należy zastanowić się, czy wolisz, aby samochodem kierował kierowca z wypożyczalni, czy też wolisz prowadzić go samodzielnie. Obie opcje mają swoje zalety. Wynajęcie profesjonalnego kierowcy to duża wygoda i pozwala na skupienie się na innych aspektach wesela, a także na łatwe oddanie samochodu po ukończeniu usługi. Natomiast prowadzenie samochodu przez młodą parę lub któregoś z gości jest nie tylko atrakcyjne, ale także pozwala zaoszczędzić na kosztach i na zajęciu miejsca. Ostateczna decyzja należy do Ciebie!

Jeśli wybraliście amerykańskie lub niemieckie auto do ślubu w stylu retro, warto zapytać w firmie wynajmującej, kto będzie odpowiedzialny za dekorację pojazdu - czy będzie to wasza odpowiedzialność czy firma, z którą wynajmujecie samochód.

Zazwyczaj ozdabia się samochód kwiatami, które nawiązują do bukietu panny młodej lub dekoracji sali weselnej. Dekoracje mogą być wykonane ze sztucznych kwiatów dla bezpieczeństwa podczas jazdy. Wedding planner może doradzić najlepsze rozwiązanie. Poza tym, można dodatkowo udekorować samochód okolicznościowymi tablicami rejestracyjnymi.

Podstawowymi czynnikami wpływającymi na cenę wynajmu samochodu do ślubu są model pojazdu oraz liczba przejechanych kilometrów. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto określić maksymalny budżet, jaki chcecie przeznaczyć na wynajem, podobnie jak w przypadku wyboru sali czy innych atrakcji weselnych. Należy pamiętać, że ceny mogą być niższe poza sezonem ślubnym lub w dni, w które mniej par decyduje się na organizację przyjęć.

To, jakie auto będzie towarzyszyć Wam w dniu ślubu, zależy wyłącznie od Was. Pary młode często wybierają pojazd, który pasuje do stylu, w jakim organizowane jest wesele. Innego samochodu do ślubu będzie wymagać nowoczesne przyjęcie, a jeszcze inny będzie odpowiedni do uroczystości w stylu boho. Zabytkowy samochód doskonale sprawdzi się na weselu w klimacie retro lub nawiązującym do dawnych czasów kina.

Ostatnio coraz bardziej popularnym trendem wśród par młodych jest stylizowanie wesela na motyw filmu Wielki Gatsby, który nawiązuje do lat 20. Jeśli natomiast chcecie stawiać na nowoczesność i elegancję w trakcie organizacji wesela, dobrym wyborem będzie nowoczesne auto do ślubu. Wybór takiego pojazdu z pewnością usatysfakcjonuje także miłośników luksusowych marek, którzy będą mieli szansę przejechać się swoim wymarzonym samochodem.

Możesz wybrać jedną z dwóch opcji, gdy decydujesz się na wynajem auta do ślubu. Możesz samodzielnie prowadzić pojazd lub skorzystać z usługi szofera. Przy wyborze samochodu do ślubu ważne jest, aby zwrócić uwagę na ogłoszenie i sprawdzić, czy jest możliwość samodzielnego prowadzenia pojazdu czy też wynajem zawiera usługę szofera.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wynajem auta do ślubu. Pary młode, które wynajęły zabytkowe lub nowoczesne auto na ten szczególny dzień, zgodnie twierdzą, że była to trafna decyzja. Przejażdżka wymarzonym samochodem spełniła ich marzenia, pozostawiając w pamięci niezapomniane wspomnienia. Auto do ślubu doskonale sprawdziło się również podczas sesji zdjęciowej, tworząc doskonałe tło dla zdjęć ślubnych. Poza tym, samochód do ślubu stanowi idealne uzupełnienie wesela, dopasowując się do stylu aranżacji uroczystości.