Jakie samochody można wybrać na ślub?

Możemy wybierać spośród różnych pojazdów ślubnych, jak 13-metrowy Hummer, brytyjska taksówka czy bryczka. Na rynku mamy dostęp do różnych ofert, w tym do oryginalnie i ciekawie wystylizowanych samochodów, ale też do bardziej kiczowatych. Ceny wynajmu wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za trzy-cztery godziny.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu młodej pary. Przyszli małżonkowie dążą do zorganizowania wyjątkowej, niepowtarzalnej i niezapomnianej ceremonii. Wszystko musi być dokładnie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik, dlatego organizacja zaczyna się zwykle z dużym wyprzedzeniem, ponieważ lista zadań związanych z przygotowaniem ślubu jest bardzo długa.

Należy wynająć piękną salę, kupić idealnie dopasowaną suknię ślubną, podpisać umowę z DJ-em i fotografem, a także wybrać wyjątkowy samochód, którym Para Młoda będzie przemieszczać się w trakcie uroczystości.

Kiedyś na ceremonii ślubnej bogaty wujek albo życzliwy sąsiad udostępniali swoją nową, wymyślną i udekorowaną limuzynę. Obecnie jest to rzadkość. Wiele par nie chce jechać do wyjątkowej uroczystości w zwykłym samochodzie, dlatego decydują się na wynajem pojazdu przygotowanego specjalnie pod obsługę ślubu.

Kilka dodatkowych setek złotych na wynajem samochodu ślubnego nie powinno przeszkadzać przyszłym małżonkom, biorąc pod uwagę, że całościowy koszt organizacji ślubu wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dostępne są różnorodne pojazdy do wynajęcia na ślub, w tym gigantyczne limuzyny, samochody sportowe, auta z duszą, motocykle i nawet bryczki. Możliwości wyboru są coraz większe, a co roku pojawiają się nowe i coraz bardziej oryginalne propozycje. Niektóre z nich są interesujące, podczas gdy inne mogą być uznane za kiczowate.

Jeszcze niedawno najbardziej popularnymi samochodami ślubnymi były ponad 8-metrowe limuzyny marki Lincoln, zwane "Town Car". Obecnie wydaje się, że moda na te pojazdy już minęła. To jednak nie oznacza, że przyszli małżonkowie całkowicie zrezygnowali z dużych limuzyn. Niektórzy nadal decydują się na długie auta, ale w bardziej ekstrawaganckim wydaniu, takie jak na przykład 13-metrowy Hummer H2 lub podobnej długości Lincoln Navigator.

Na pewno jednym z głównych zalet tych ogromnych samochodów jest ich przestronność, ponieważ oprócz pary młodej i świadków, mogą pomieścić kilkunastu dodatkowych gości na pokładzie. Wynajem takiego pojazdu na ślubie na okres od 4 do 5 godzin zazwyczaj wiąże się z kosztem od 1200 do nawet 2500 złotych.

W dzisiejszych czasach wiele par decyduje się na klasyczne amerykańskie samochody szosowe jako ślubny pojazd. Te piękne samochody nie tylko wyglądają świetnie, ale także doskonale się prowadzą i brzmią. Kto nie chciałby przejechać się do ślubu w majestatycznym samochodzie, takim jak Cadillac Fleetwood Brougham z 1959 roku?

Można w tej samej cenie wynająć inny model Cadillaca, na przykład pięknego Eldorado z 1971 roku. Pod maską tego paliwożernego potwora pracuje ponad 8-litrowy silnik V8. Jest to kabriolet, dlatego ważne jest, aby na dzień ślubu zamówić słoneczną pogodę.

Alternatywą dla tych wielkich krążowników jest ciekawie wyglądający Chevrolet Corvette Stingray z 1974 roku. Jednak trzeba pamiętać, że to pojazd tylko dwuosobowy, a do ślubu nie ma kierowcy, więc podróżują Państwo sami. Z tego powodu zazwyczaj pobierana jest kaucja.

Można wybrać również inny klasyczny model Rolls-Royce'a, tak jak Silver Shadow, który jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Alternatywą może być charakterystyczna londyńska taksówka, która również jest opcją do rozważenia jako auto ślubne.

Można wybrać oryginalny samochód na ślub, na przykład popularny Volkswagen Bulli, do którego para młoda wejdzie po czerwonym dywanie.

Możliwą alternatywą dla samochodów na ślub może być wynajęcie bryczki z końmi. Niestety, nie we wszystkich lokalizacjach jest to możliwe i zależy to od trasy, którą pokonuje bryczka. Niemniej jednak, za taki przejazd trzeba będzie zapłacić sporo - ponad 2 tysiące złotych. W tej cenie zawarty jest także koszt transportu koni i bryczki ze stadniny.

Na koniec warto dodać, że większość firm oferujących wynajem samochodów ślubnych zapewnia kierowcę, butelkę schłodzonego szampana oraz tablice rejestracyjne z nazwiskiem lub hasłem ślubnym. Należy jednak pamiętać, że dekoracja i przystrojenie samochodu pozostają w gestii klientów. Ceny wynajmu zazwyczaj zależą od czasu trwania usługi, dnia tygodnia i przejechanej trasy. Oczywiście, w niektórych przypadkach można negocjować cenę.