Co wiążę się z wypożyczeniem auta do ślubu?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu młodej pary, które chcą uczcić w odpowiedni sposób. Wybór odpowiedniego samochodu, który zawiezie ich na ceremonię, jest kluczowy i dodaje prestiżu całej uroczystości. Często para staje przed pytaniem, czy wynająć auto czy też pożyczyć od znajomych. Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Wydaje się, że pożyczenie auta od znajomego jest atrakcyjną opcją! Znajomy z pewnością nie będzie żądał wynagrodzenia za użyczenie samochodu, a możliwość przybycia na ślub pięknym autem jest bardzo kusząca. Jednak należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów.

Kierowca
Możemy założyć, że nasz znajomy może nie chcieć od razu zgodzić się na bycie naszym kierowcą. Ponadto może nie być zbyt chętny do pomysłu, aby ktoś obcy prowadził jego samochód. Z kolei wynajem samochodu zawsze obejmuje również usługę kierowcy.

Model auta
Jeśli nie mamy wśród znajomych miłośników starych samochodów, to prawdopodobnie nie będziemy mieli zbyt dużego wyboru co do modelu auta, którym pojedziemy na ślub.

Awarie
Awaryjność to jedna z kwestii, która może nas dotknąć w drodze do ślubu. Jednak, jeśli zdecydujemy się na wynajem samochodu do ślubu, mamy gwarancję, że auto zostało dokładnie sprawdzone przed oddaniem do użytku. Z kolei, w przypadku pożyczenia auta od znajomego, nie mamy pewności co do stanu pojazdu i możliwych usterek.

Dekoracje i sprzątanie
Przy pożyczaniu samochodu od znajomego, należy pamiętać o konieczności posprzątania, umycia i udekorowania pojazdu. Najlepiej byłoby to zrobić w dniu ślubu, ale może braknąć na to czasu.

Zdjęcia
Coraz więcej par decyduje się na kreatywne sesje zdjęciowe po ślubie, w których chcą wykorzystać urokliwy samochód do ślubu. Jeśli jednak pożyczamy pojazd od prywatnej osoby, nie mamy pewności, czy będziemy mogli go wykorzystać także do sesji zdjęciowej.

Wypożyczenie samochodu z wypożyczalni jest bezpieczniejszą i bardziej niezawodną opcją niż pożyczenie od znajomego. To pewny wybór, który zapewnia zadowolenie w tym wyjątkowym dniu.